Zabawy integracyjne.

W ubiegły czwartek odbyły się w naszej świetlicy zajęcia z projektu „Projektor – wolontariat studencki”, które przygotowała i przeprowadziła pani Kamilka, znana naszym świetlikom z ubiegłego roku. W tym roku szkolnym pani Kamilka będzie się spotykała z najmłodszymi dziećmi w każdy czwartek. Podczas zabaw integracyjnych dzieci nie tylko wspaniale spędziły czas, śpiewając i  bawiąc się w kółeczku na dywanie ale również poznawały się nawzajem, nawiązując bliższy kontakt z innymi dziećmi na świetlicy. Najbardziej dzieciom podobała się zabawa w figury; świetliki miały za zadanie naśladować słonia, toster i mikser. Aby jednak móc pokazać daną figurę musiały ze sobą zgodnie współpracować.

A na zakończenie pani Kamilka zaprosiła dzieci do ulubionych zajęć plastycznych – malowania farbami . Dzieci wykonały stonogę, odciskając swoje dłonie na kartce. Każde dziecko mogło samo zdecydować, jaki kolor ma mieć noga robaczka. Świetliki cierpliwie czekały na swoją kolej, kiedy ich dłoń zostanie pomalowana. A sam dotyk pędzelkiem sprawił im przyjemne odczucie. Efektem ich artystycznej twórczości była kolorowa i wesoła stonoga.dscn1846 dscn1847 dscn1947 dscn2019 dscn2057 dscn2141 dscn2149 dscn2151 dscn2154 dscn2156 dscn2157 dscn2158 dscn2159 dscn2160 dscn2163 dscn2164

Relację z powyższych zajęć zamieściła Maryla Musioł, opiekunka projektu, która czuwała nad całością oraz służyła pomocą prowadzącej zajęcia pani Kamili Szmit.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s