Przyleciały BOCIANY

Takiego boćka prowadząca dzisiejsze zajęcia spotkała i sfotografowała w ubiegłym tygodniu podczas wycieczki rowerowej nad stawami w Pielgrzymowicach.

I taki właśnie bociek był tematem dzisiejszych zajęć. Kle, kle, boćku, kle, kle,

witaj nam, BOCIANIE,

wiosna ci szykuje,

wiosna ci szykuje,

żabki na śniadanie!

W  dzisiejszych zajęciach plastycznych udział wzięli uczniowie z klasy III a i III c, oczekujący w świetlicy na lekcje.  Dzieci miały za zadanie odrysować z szablonów poszczególne elementy bociana i dokładnie wyciąć po śladzie. Prowadząca specjalnie przygotowała mniej szablonów poszczególnych elementów pracy niż było dzieci. Dzisiaj bowiem podczas zajęć plastyczno – technicznych uczyliśmy się również tak ważnych cech i zachowań jak współpraca, umiejętność dzielenia się, wzajemna pomoc, dostrzeganie innych oraz koleżeńskiej postawy wobec rówieśnika.

Z gotowych już elementów dzieci skomponowały cały obrazek i estetycznie przykleiły na kartkę papieru. Prace plastyczne zostały zawieszone na drzwiach wejściowych do świetlicy. Wesołe boćki będą nam teraz towarzyszyły podczas zabaw i zajęć każdego wiosennego dnia. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone pod kierunkiem Maryli Musioł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s